מייק לוין – מייסד ומנהל התזמורת


 

יליד דרבן, דרום אפריקה. עלה ארצה, במסגרת גרעין תנועתי בשנת 1965. לאחר אולפן, שירות צבאי ולימודים באוניברסיטה העברית התיישב בקיבוץ צרעה, התחתן עם מלי מרודזיה להם שלושה ילדים ושישה נכדים.

בשנת 1973, החל בקריירה כרקדן וסולן בלהקת המחול הקיבוצית שהייתה אז בחיתוליה. בנוסף שימש כמנהל כללי ואסיסטנט ליהודית ארמון, המייסדת ומנהלה האמנותית של הלהקה. מייק מילא תפקיד מרכזי בהרחבת האופקים של הלהקה בשנות ה-70' וה-80' ביצירת קשר ראשוני עם כוריאוגרפים בעלי שם ומוניטין בינלאומי לעבודה עם הלהקה ובהפקתם וניהולם של הסיורים הראשונים של הלהקה ברחבי אירופה וארצות הברית. בעזרתו של ידידו, מוסה חריף, שכיהן כמזכיר התק"ם, הקים את חוג ידידי הלהקה בלונדון, בראשות Sir Robin Howard, אשר הקים את "תיאטרון המחול בן-זמננו" בלונדון עם הכוריאוגרף בוב כהן, מרקדני מרתה גרהם, "אם" המחול המודרני בארה"ב.

בשנת 1987, עם עזיבתו את הלהקה, מייק הצטרף לצוות בראשותו של ליואב תיבון ז"ל, אשר הגה את הקמת "המרכז האזורי לאמנויות" בקבוץ צרעה לזכרם של מוסה מוריה וחגי חריף אשר נספו בתאונת דרכים טרגית. תחילה שימש כמנהל המגמה למחול והצטרפו אליו מטובי המורים בישראל – מיכל חבקין, שלי שיר, דינה ביטון, ברכה שליטה, צביה ברומר ועוד. לאחר מכן ניהל את המרכז עד שנת 1995.

במסגרת פעילות המרכז, גייס את המלחין/מנצח רוני פורת לנהל את אגף המוסיקה ובנובמבר 1992 הם הקימו יחד את תזמורת יד חריף, לימים "תזמורת הבמה הישראלית", תזמורת מיתרים המורכבת כולה מעולים מחבר הימים דאז. עם סיום תפקידו ב"יד חריף" והמשיך כמנהל תזמורת הבמה הישראלית. 

 

טליה אילן- מנהלת מוסיקלית ומנצחת     
               

 

מנהלת מוסיקלית ומנצחת תזמורת הבמה הישראלית, מנהלת מוסיקלית ומנצחת של תזמורת "הקמפוס" - רמת השרון, מנצחת ונגנית קלרינט באנסמבל "רפלקס" (תל אביב- ניו יורק) למוסיקה בינתחומית. ילידת ישראל, 1971. בוגרת תואר שני ותאר אמן מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים בניצוח תזמורת, אצל פרופ' מנדי רודן. השתלמה אצל המנצחים דניאל בארנבוים, מייקל טילסון תומס, ז'ולט נאג', גוסטאב מאייר וכריסטופר ווילקינס בכתות אמן בינלאומיות. הופיעה ברחבי העולם כמנצחת אורחת עם התזמורת הפילהרמונית יאנאצ`ק והפילהרמונית המוראבית בצ`כיה, Ischia Music Festival , איטליה, התזמורת הסימפונית מקאו, סין.הקליטה מוזיקה חדשה ל"קול המוסיקה". מנצחת מקהלת המכללה, מדריכה מוסיקה קאמרית ומלמדת ניצוח וקלרינט במכללת "הד",הקרייה האקדמית אונו.

 

רוני פורת – מנצח, מלחין ואמן רב תחומי

 

בוגר האקדמיה למוזיקה ומחול על שם רובין בירושלים . תואר BMUS בניצוח תזמורת אצל פרופ' מנדי רודן. תואר BMUS בתורת המוזיקה אצל פרופ' מרק קופיטמן.

פורת מלחין מוזיקה להרכבים קאמריים ותזמורת, ומרבה להלחין לתיאטרון ומחול. הוא מוזמן להופיע בקביעות וליצור תכניות קונצרטים המשלבות מוסיקה עם אומניות במה, תוכניות מונחות לצעירים ומבוגרים וכן תכניות לילדים עם כל התזמורות המובילות בארץ לרבות הפילהרמונית  הישראלית. נמנה על מייסדיי "תזמורת הבמה הישראלית" אותה  ניהל מוזיקלית החל מהקמתה בשנת 1992 ועד 2004 .

פורת יוצר פרויקטים המשלבים מוזיקה ותיאטרון ומביאים אל בימת הקונצרטים דגם חדש של קונצרט-תיאטרון.  בין השנים 2000 – 2007 שימש כיוזם ומנהל אומנותי של פסטיבל "צלילי ילדות" בחולון. מלמד ניצוח בקונסרבטוריון  שליד האקדמיה בירושלים. מדי קיץ מוזמן פורת לנצח וללמד ניצוח בהונגריה במסגרת קורס בינלאומי למוסיקאים מצטיינים מכל העולם וכן מוזמן דרך קבע לנצח בפסטיבלים בינ"ל. 


שמואל אלבז - מוסיקאי

בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים בפקולטות לביצוע וניצוח, והאקדמיה למוסיקה באמסטרדם. השתלם אצל המנצחים פרופ' מנדי רודן ,פטר אטווש, דויד פורסליין, לב מרקיז רולנד קיפט וסטנלי ספרבר.

ניצח על התזמורת הקאמרית אמסטרדם, הסימפונית של הארלם, והתזמורת הקאמרית ע"ש סוויילינק בהאג. דוקטורנט לחקר המוסיקה האנדלוסית באוניברסיטת בר אילן. משנת 2002 מכהן כמעבד מוסיקלי וכמנצחה הראשי של התזמורת האנדלוסית הישראלית. בשנת 2006 זכה עם התזמורת בפרס ישראל על תרומה לחברה ולמדינה בתחום התרבות. חתן פרס באר שבע למצוינות לשנת 2007 בתחום המוסיקה.

שמואל עוסק שנים רבות בחינוך מוסיקלי בבתי ספר, קונסרבטוריונים ומכללות. בשנים 2002-2005 שימש שמואל כמרצה באוניברסיטת חיפה בחוג למוסיקה ובחוג ללימודים רב תחומיים ועסק בהוראת מקצועות תורת המוסיקה.

בשנת 2004 הקים ומאז מנהל את בית הספר למוסיקה בנתיבות. עוסק בחינוך למצוינות ובטיפוח תחום התרבות בנגב.

דפי האתר:
   

קונצרטים
קונצרטים:
מזולו לת"א - נחום גוטמן בקולות וצלילים
קרנבל החיות

מוצרט קופץ לביקור
אגם הברבורים
צעצוע של קונצרט
למה מי? למה פה? איזו שפה?
התזמורת מתה מצחוק
לעוף עם המוסיקה
צלילי המטבח של רוסיני
טואול - בניית אתרים באינטרנט